Yılbaşı Hediyeniz Hazır mı?

0
2612

Acı tatlı yaşanan bir sürü anı ile bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yılbaşına çok az bir zaman kaldı ve çoğumuz şuan hediye telaşına girdi bile. Hediye almakta vermekte aslında çok hoş ve zevkli bir iştir. Hepimiz sevdiklerimize en özel en güzel hediyeyi vermek isteriz. Fakat söz konusu yılbaşı hediyesi olunca iş biraz zorlaşıyor. Çünkü hediye almamızı gerektiren tek bir insan yok ayrım yapmadan tüm sevdiklerimizi mutlu etmek istiyoruz. Bu durumda hem maddi anlamda biraz sıkıntı yaratabiliyor hem de acaba kime ne hediye alsam diye kendini kara kara düşünür vaziyette bulabiliyor insan. Yılbaşı için hediye alışverişi yaparken sıkıntı yaşamamak adına bu önerilerden faydalanabilirsiniz…

yilbasi_hediyeleri

İşe öncelikle mutlaka bir liste yaparak başlamalısınız ve bir bütçe belirlemelisiniz. Bu sayede işiniz kolaylaşacaktır. Koşuşturma ve hediye seçenekleri arasında seçim yaparken aklınız zaten bir hayli karışacaktır. Bu esnada telaşla sevdiğiniz birine hediye almayı unutup sonradan üzülmek istemezsiniz. Tabi yaptığınız bütçeye sadık kalmakta oldukça önemli. Sonuçta maksat pahalı hediyeler almak değil karşınızda ki kişiyi önemsediğinizi hissettirmektir.
Hediye seçimlerinizi yaparken hediyeyi vereceğiniz kişinin karakterini, zevklerini ve ya ihtiyaçlarını biliyorsanız eğer çok şanslısınız demektir. Böyle bir durumda oldukça fazla hediye alternatifiniz var zaten. Seçiminizi klasik ve ihtiyaçlara yönelik bir hediyeden yana kullanacaksanız eğer bu hediyeyi biraz ilginç ya da kişiye özel bir hale getirmeniz yeterli olacaktır. Örneğin; Eşinize, erkek arkadaşınıza ve ya babanıza bir cüzdan aldınız, ismini ve ya isminin baş harfini üzerine yazdırabilirsiniz.
Eğer ki klasik bir şey istemiyorum farklı fikirlere ihtiyacım var hediyelerimi kendim hazırlamak istiyorum diyorsanız işte sizin için birkaç hediye önerisi;
• Aile resimlerinizden bir takvim hazırlayabilirsiniz.
• Malum kış aylarındayız ve havalar soğuk bu yüzden sevdiklerinize kendi ellerinizle atkı, kazak, eldiven, bere gibi eşyalar örüp hediye edebilirsiniz.
• Güzel anılarla dolu fotoğraflarınızdan bir sunum hazırlayabilir ya da şarkı söyleyip şiirler okuyarak bir video çekebilirsiniz.
• Hediyelik kalp şeklinde bir kutu yapıp, içerisini sevgi sözcükleri yazılmış küçük renkli kağıtlarla ve çikolatalarla doldurabilirsiniz.
• Hazır olarak satılan şişede ki mesaj şeklinde ki hediyeleri mutlaka görmüşsünüzdür. Bunu evde kendinizde yapabilirsiniz. Güzel bir şişeyi tüm etiketlerden arındırıp içerisine bir miktar kum doldurun. Küçük bir gül ve aşk mesajınızı yazdığınız kağıdı rulo halinde katlayıp şişenin içerisine yerleştirin. Şişenin içerisine varsa eğer; renkli boncuklar, çakıl taşları ya da küçük deniz kabukları da atabilirsiniz.
• Aileniz ve ya sevgiliniz için bir anı defteri hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan yalnızca bir ajanda renkli kalem ve fotoğraflar olacak. Birlikte geçirdiğiniz zamanları fotoğraflar eşliğinde kendinize özgü cümleler ile süsleyerek pırlantalardan bile daha değerli unutulmaz bir hediye hazırlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here