2015 Oje Trendleri

1
2558

Kişinin tarzını tamamlayan, tırnaklarını güzel ve bir o kadarda bakımlı gösteren ojeler kadınlar için vazgeçilmezler arasındadır. Genellikle kış aylarına girildiği şu dönemlerde giyimden makyaja kadar her şeyde olduğu gibi tırnaklarda hep koyu renklerin hakimiyetine girerdi. Fakat 2014-2015 Sonbahar/Kış sezonu özellikle tırnaklara yeni bir boyut kazandıracak. Yeni sezon ojeler yalnızca renkleriyle değil değişik motif ve süslemeler şeklinde kullanılıyor olmasıyla da oldukça beğeni toplayacak.

oje_secimi

Bu sezon mat ojelerin yerine parlak ve capcanlı dikkat çekici renkler, pullarla, simlerle ve taşlarla süslenmiş manikürler moda. Yapılışı her ne kadar zahmetli olsa da “nail art” yani tırnak süsleme sanatı büyük ilgi görüyor. En çok tercih edilen modeller parlak çiçek desenleri, renkli yapıda yüz ifadeleri, puantiyeli modeller, dantel ve ebru desenli tırnak süslemeleri olsa da daha birçok seçenek mevcut. Özellikle bu sezon çizgilerden elde edilmiş nail artlar çok popüler olacak.
2014-2015 Sonbahar/Kış sezonu trendleri arasında yer alan diğer akım ise; french şeklinde parmak uçlarına yapılan yarım ay deseninin artık parmak diplerine yapılarak farklı bir hava yaratılması. Gerçekten bu şekilde çok hoş bir görünüm elde ediliyor. Bu model en çok kısa ve orta uzunlukta ki tırnaklara yakışıyor.
2014-2015 Sonbahar/ Kış sezonunda oje trendleri muhteşem. Farklı oje teknikleriyle dilerseniz hareketli, eğlenceli ve çok dikkat çekici olabilir dilerseniz de çok doğal ve zarif. Hepsi tarzınıza ve hayal gücünüze kalıyor. Önemli olan giyiminize ve makyajınıza uygun renk ve desenleri kullanmanız.
Sezonun ojelerde ki moda renkleri ise; Mavinin, morun ve yeşilin koyu tonları, metalik renkler, siyah, gri, kırmızı ve kırmızının tonları, parıltılı altın renkleri ve nude rengi yani transpran görünümde tırnak renginde olan ojeler.
Sezonun en önemli ayrıntılarından biri de tırnakların boyları. Artık uzun yapılı tırnaklar out kısa küt ya da badem tırnaklar in.

1 YORUM

  1. Her yıl New York moda haftası ile yepyeni makyaj, sac ve oje trendleri hayatımıza dahil oluyor. Bugunku konumuz Sonbaharın one cıkan 10 guzellik trendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here