2015 Çanta Modellerinde Neler Var

1
2500

Çantalar her ne kadar eşyalarımızı rahatlıkla yanımızda taşımak amacıyla var olmuş olsalar da zamanla kullanım rahatlığı dışında kadınların vazgeçilmez bir aksesuarı haline geldi. Sokaklarda, okullarda, tatilde, plajda, özel gecelerde olmazsa olmazımız çantalar şıklığı tamamlayan en önemli unsurlardan biri artık. Peki ya önümüzde ki sezon bizleri neler bekliyor? Hangi model ve renkleri tercih etmeliyiz?
Eskiden olsa kıyafetlerimize en uygun renk ve desenlerde bir çanta seçer kombinimizi tamamlardık oysaki şimdi durum çok farklı. Günümüzün modasında şıklık, klasik çizginin dışına çıkarak oluşturulan zıtlıklarla yeni tarzlar elde etmek. Örneğin; altın metalik ve neon renklerin ön plana çıkacağı 2014-2015 Sonbahar/ Kış sezonunda, siyah-beyazın hakim olduğu renkte ki bir kıyafetinizi turkuaz ve ya neon yeşili çanta ile canlandırıp harika bir uyum yakalayabilirsiniz.
2015 Yılına girerken kış sezonunda çanta modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip olacak. Sırt çantaları, torba çantalar, zarf çantalar, ekose desenler, geometrik desenler, hayvan figürleri, kürklü modeller, neon renkli çantalar derken bu sezon çantalar her zamankinden çok daha fazla bayanları etkisi altına alacağa benziyor. Maskülen tarzdan spora, spordan en gösterişlisine kadar her tarzda kesime hitap edecek türden çantalar mevcut. Ayrıca zımba ve püsküllü çanta modellerini de yine sıkça görmeye devam edeceğiz.
Bu sezon büyüklü küçüklü her ebatta ve kış günlerine neşe katacak rengarenk ve desenli çantalar hayatımızda olacak. Şüphesiz ki en eğlenceli modeli ise kutu çantalar. Yiyecek veya içecek kutularına, kitaba, eski valizlerin minyatür hallerine benzer çantalar gönlünüze taht kuracak. Kutu çantalar farklı modelleriyle hem eğlenceyi hem de nostalji ve estetiği de bir arada sunacak.
Yılan ve timsah derisi çantalar ise tıp ki ayakkabılarda olduğu gibi bu sezonun trendi. Bu materyaller kullanıldığı her şeyi daha da gösterişli bir hale büründürüyor. Ayrıca moda trendlerinden ayrı düşünmemizin neredeyse imkansız hale geldiği leopar deseni, bu sezonda şıklığınıza şıklık katmaya devam edecek.
2014-2015 Sonbahar/ Kış sezonunda abiye çanta modelleri de oldukça iddialı görünüyor. Payetli, zımbalı, metal detaylı özel gecelerde tercih edebileceğiniz modern ve gösterişli birçok alternatif bulacaksınız.

1 YORUM

  1. Ayakkabı, çanta ve aksesuarda 2015 yılının yaz modellerinin sergilendiği 37. Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı, İzmir’de açıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here